Çin Takvimi Doğru mu? Yanlış mı?

Çin takvimi hiçbir bilimsel dayanağı olmayan geçmiş zamanlardan kullanılagelen bir takvim, öyle bilimsel dayanağı olmayan veya hakkında yeteri kadar araştırma yapılmamış olan çin takvimi ile ilgili bir şey söylemek elbette doğrudur veya yanlıştır demek doğru olmaz, bu yazımızda çin takviminin doğruluk oranını açıklayacağız…

Çin takvimi doğru mu ?

Bilimsel dayanağının olmadığını tekrardan söyleyerek çin takviminin doğruluk oranının yüzde 90 olduğunu ve sizi şaşırtacak derece de fazla kişi tarafından kullanıldığı söylemek gerekiyor, hatta çoğu insan çin takvimine göre hamile kalıp çocuklarının cinsiyetini belirlemek istediği cinsiyette çocuk doğuracağına inanıyor.
Elbette bunlar yanlış, çin takvimini sadece bir tahmin takvimi olarak değerlendirilmesi gerekiyor bu takvimin kesinliği yok veya herhangi bir doğruluğu da ispatlanmış değil çoğu insan bu takvimin ters çıktığını söylüyor, yani yanlışlığını savunuyor. Yani %90 doğru olduğunu söyleyen kişiler olsa da otomatik hesaplama ile hesaplayıp çocuğunun cinsiyetinin yanlış çıktığını söyleyen kişi sayısı emin olan kalan %10’luk orandan çok daha fazla çıkıyor.Çin takvimi doğru mu

Çin takvimi doğru mu

İnternetten okuduğum yorumlara göre değerlendirme yapmak gerekirse:

Zaten çin takviminin doğruluk oranı mantıken en az %50 olması gerekiyor. 🙂 Buna göre çin takviminin belli bir geçmişe dayanması ve deneyimlerle oluşturulduğu düşünülürse bu yüzdelik oranın biraz daha üstüne çıkabileceğini bilmeniz gerekiyor. Kısacası çin takvimi öyle aham şaham her şeyi bilebilen bir şey değildir, mantıklı düşünmek gerekirse ben çin takvimine bu sitenin, bu blogun yazarı olarak inanmıyorum. Çin takvimi doğru mu acaba diye sorular gelince de bizlere elbette bu konu da bilir kişi olarak yorumlamak düştü. Çin takvimi doğru mu diye soran bir insana %100 doğru diyerek yalan söylemek bize gören yanlış bir davranıştır bu sebepten dolayı doğruları yazıyoruz.

Çin takvimi doğru mu gibi sorularınızın cevabını bu yazımız da verdiğimizi düşünüyoruz unutmayın ki, her şeyin en doğrusunu ve geleceği ancak ve ancak Allah bilir, yani her şeyden önce çocuğunuzun hangi cinsiyete olmasını istiyorsanız önce Allah’tan dinleyin sonrasında çin takvimi ve rus takvimi gibi birbirinden farklı deneyimlere sahip icatlara bakın.

Kız veya erkek çocuk için okumanız gereken duaları öğrenmek için lütfen tıklayınız.

14 yorum

 1. Cin takvimine gore bebegim cinseytini ogrenmek istiyorum dogum tarihin 06.08.1988
  Son adet tarihim. 04 aralik 2015

 2. Salam hangi ay hamile kalsam bebegim erkek olur?

 3. Böyle şeylere inanmayın kızlar hepsi çok saçma Allah en iyisini bilir ve verir.Bu genlere bağlı olan birşey sonuçta

 4. Benim 3 kizim var kizlarim sürekli erkek kardeş istediklerini söylüyorlar onlar için olmazsa inanin çocuk doğurmak istemiyorum ve onlar için sansimi denemek istiyorum ve cin takvimi uygulamak istiyorum.

 5. Doğum tarhim 10.05.1985 cin takvimine göre hangi aylarda hamile kalirsam erkek doğurma ihtimali olur lütfen yorumlarinizi bekliyorum

 6. merhaba ben zenep 10 ,7 .1994dogumluym bir kzm var erkek cocuk istiyirm 22 yasm var ama cin takvimi 23gosteryor cin tablosunsa 22 yemi bakmalym 23 mi?

 7. Bende erkek cocuk istiyorym hangi ayda hamile kalsam erkek olajak

 8. 1983 dogumluyim erkek cocuk isteyorym 2017 hangi aylarida hamile kalsam olur lutfen cavap bekleyorym

 9. 1988 dogumluyum Hangi Ay Kiz Cocuk olur Hangi Ay hamile kalsam Kiz cocugu dogururum

 10. Kymyş ben erkek çojyk isteýurym

 11. Doğum tarihim. 30.01.1988 kız olması için hangi aylarda ilişki gerekir.cin takvimine göre cevap atarsanız sevinirim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.