Gebelik (Hamilelik) Haftası Hesaplama

Gebelik hesaplama aracımız hizmete açıldı, aşağıda ki otomatik sistem sayesinde kaç aylık hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Burada kullandığınız hamilelik hesaplama aracı normal yol ya da ilaç gibi yöntemlerle hamile olanlar için oluşturulmuş bir hesaplama aracıdır. Tüp bebek gibi bir yöntem ile hamile kaldıysanız lütfen bu gebelik hesaplama aracını kullanmayınız, bu tür hamile kalan insanlar için hesaplama yöntememiz yakın zaman içerisinde hizmete açılacaktır. Tüp bebek ile gebelik hesaplama aracımız yayınlandığında buradan linki ileteceğiz.

Kaç haftalılık hamilelik olduğunuzu öğrenmek istiyorsunuz ve bunun hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz, bu başlık altında yorum olarak soru sorarsanız sizin için en doğru bilgiyi vereceğiz!Gebelik hesaplama ne anlama geliyor?

gebelik hesaplama

gebelik hesaplama

Hamilelik hesaplamasında en önemli olan hamileliğin başladığı dönemdir ve bu tıbben hamile olan kişinin son gördüğü adet kanamasının ilk günü olarak kabul görmektedir. Genellikle kadınlar bunu hatırlamakta sıkıntı çekmezler, güçlük çekilmesi durumunda ise özellikle gebeliğin ilk zamanlarında yapılan ultrsonagrafi ile kesin bir tarih elde edilebiliyor. Bu tarihte genelde en fazla 1-2 gün yanılma payı olmaktadır. Gebeliğin ilk ayında yapılan bu ultrason bize çok doğru sonuçlar vermektedir. Dolayısıyla son adet tarihini bilmeyen veya daha önce tıbbi bakıma gelmemiş olan hastalar da bizim için önemli olan mümkün olduğunca en erken zamanda ultrasonda ki tarihi hesaplamaktır. Bu ultrasonun yanılma payı gebelik haftası arttıkça artmaktadır. Yani gebeliğin erken dönemlerinde yapılan bir ultrason bir iki günlük bir yanılma payı verirken gebeliğin son haftalarında yapılan ultrason neredeyse 4 – 5 haftalık hatalar verebilmektedir. Burda önemli olan bu ultrason ilk defa yapılıyorsa ve daha önce bilgi alınmadıysa ve bir gelişme geriliği var mı ya da yanlış adet tarihi mi söyleniyor bunların bilinmesi şarttır.

Bu yüzden internet üzerinden sunulan gebelik hesaplama araçlarından önce doktorunuza gitmeyi unutmayın ve mutlaka doktorunuzdan destek alın. İnternet üzerinden ileri ki tarihlerde hesaplama araçlarını kullanmanız sizin için sorun olmayacaktır.

(NOT: ÇOK ÖNEMLİ ! Lütfen tam anlamıyla doğru hesaplama yapılabilmesi bilgisayarınızın saat ayarına dikkat ediniz. )

Hayırlı hamilelikler…

7 yorum

  1. Kiz mi erkek mi

  2. 1 aylik hamileyim cin takviminde önce erkek sonra kiz cikti acaba hangisi doğru yardim bekliyorum

  3. Merak ediyor kiz mi erkek mi

  4. Doğru cijiyormuu

  5. shyzfjçççççççççççç

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.