Hamilelikte Özellikle Yenmesi Gereken Meyveler ve Nedenleri

Hamilelikte tüketilen her şey çok önemlidir. Özellikle meyveler hamilelikte çok önemlidir tüketmek. Çünkü birçok vitamin eksikliği hamilelik esnasında ortaya çıkmakta ve anne adayını güçsüz bir duruma sokmaktadır. Ancak düzenli bir şekilde meyve tüketen hamileler vitamin eksikliğini pek fazla yaşamamaktadır.
Hamilelikte meyve yemenin faydalarından bahsedecek olursak bir önemli konu ise, boş kaloriden özellikle hamilelikte kaçınmak gerekir. Anne adayı hamilelik esnasında canı her şeyi yemek ister. Özellikle abur cubur yemek hamilelerin en çok istediği şeylerdir. Ancak yapılan bazı araştırmalarda hamileyken çok fazla abur cubur yiyen annelerin çocukların obeziteye daha yatkın bebekler olduğu ortaya çıkmıştır. Hamilelerin dokuz ay boyunca yeyip içtiği her şey çok önemlidir. Anne adayları bir şeyi yemeden önce iki kez düşünmeleri gerekir. En önemlisi ise hamilelikte yenilen meyve ve sebzeler, hamilelikte oluşacak kabızlık sorununda önüne geçmektedir.
Hamilelikte özellikle tatlı şeyler ya da ekşi şeyler canınız çektiğinde, bunu bebeğiniz için faydalı bir durum haline getirmek için meyve yiyebilirsiniz.
Hamilelikte her meyve faydalıdır ancak bir kaç meyvenin faydalarından bahsedecek olursak; muz,potasyum için doğal bir kaynaktır. Elma, a vitamini ve c vitamini içermektedir. Kivi, a vitamini, c vitamini, e vitamini içermektedir ve folik asit açısından oldukça zengin bir meyvedir.
Biz size birkaç meyvenin faydalarından bahsettik ancak hamilelikte her meyvenin bebeğinize vitamin açısından ayrı bir yararı olacağı için, abur cuburdan çok meyve yemenizi ısrarla öneriririz.