Karbonat testi ile gebelik bilgisi

Bugün sizlere eczaneye gitmeden basit bir yöntem ile yani Karbonat testi ile gebelik testini anlatıyoruz, buradan öğrendiğiniz bilgilerin kesinliği %100 değildir ve kesinlikle doktorunuza danışmanız iyi olabilir. Hamileliğe adım atan kadınlarımızın veya hamile olmak isteyen kadınların birçok gebelik öğrenme şansı var ancak bunlardan belki de en iyisi karbonat, çok basit bir işlemler ile gebe olup olmadığını öğrenebiliyor ve fikir sahibi olabiliyorsunuz.

karbonat testi

karbonat

Karbonat Testi ile gebe olup olmadığını merak edenler kadınlar, meraklarını giderebiliyor. Gebelik heyecanı yaşayan kadınların gece olup olmadıklarını kontrol edebileceği çeşitli yollar, testler, analizler var. Bunlardan bir tanesi ve en etkili sonuç vereni de karbonat testidir. Karbonat Testi ile hamilelik testi yapabilir ve bebek cinsiyeti hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Karbonat testi ile gebelik sonucunuzu öğrenmek için idrara gereksinim duyulur.Karbonat’ın yararları ise saymakla bitmez bunları basit bir şekilde saymak gerekirse, karbonat en basiti lavabo tıkınması açması için birebir, yağları çözer, yağlı saçlar için karbonat birebirdir ayrıca karbonatın kullanılmadığı yer neredeyse yok, karbonat bacak reflüsü ve kas damar zafiyeti gibi konularda çok faydalıdır, romatizmaya da iyi gelir. Kimyada ki ismi sodyum bikarbonat’tır, asidoz’u önler ve vücuda birebir hale gelir.

Karbonat testi nasıl yapılır?

Boş ve temiz bir kap içine idrar dökülür. Ardından karbonat eklenir. Karbonat eklendiğinde karşınıza iki durum çıkacaktır. Köpürme veya dibe çökme… Karbonat döküldüğünde dibe doğru gidiyorsa sonuç negatif olacaktır. Eğer köpürüyorsa da pozitif sonuç aldınız demektir. Karbonat ile bu şekilde gebelik testi yapılabilmektedir.

Not: Karbonat testi ile yapacağınız testlerin tamamı yanlış olabilir unutmayın geçmişten beri kullanılan bir test olan bu test ile birlikte belkide birçok kişi gibi sizin yaşamınızda değişecek ama yine de eczaneden bir adet gebelik testi alıp doğrulamanız belkide sizin için daha iyi olabilir.

6 yorum

  1. Ben denedim bi köpürüyor bi köpüröüyor eczaneden aldığm test negatif

  2. Bence çok doğru deyil idrarda benim bildiğim kadarıyle asit var o yüzden köpürüyor

  3. Bende yaptim kupurdu ezaneden gebeli testi aldim cikmadi kantesti yapmisim isalahh cikar pazartesi alacam

  4. Merhaabalar köpürdende ne olur kızmı?Erkkekmi?

  5. Bendedenedim köpürmedi ama hamileyim demekki herzaman aynı çıkmıyor

  6. Gebeliğinizin 8.haftasına kadar yapılabilir Köpürmez dibe çökerse cinsiyet erkek

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.