Saçları Parlatmak İçin Mucizevi Doğal Yöntemler

Yüz güzelliğiniz için oldukça kaliteli, sağlıklı beslenmiş görülen saçlara ihtiyaç duyarsınız. Ayrıca saçlarınızın parlak görülmesi de oldukça önem arz eder. Oldukça parlak saçlara kavuşabileceğiniz bu bakım önerilerimiz sayesinde bizlere kesinlikle teşekkür edeceğinizden eminiz.

Saç diplerine gereken bakım mutlaka yapılmalı ve saç kökleri beslenmelidir. Zamanla şampuan, jöle gibi kimyasal maddelerin kalıntıları saç köklerinizde kalırlar ve buraya yapışırlar. Siz istediğiniz kadar yıkayın saçınızı onlar çıkmayabilirler. Ayrıca saçınıza kötü bir görünüm sağlarlar. Ancak kullanabileceğiniz şampuanın içerisine de bir karbonat katabilir ve onu köpürttüğünüz zaman saç diplerinizdeki bütün kalıntıları yok edersiniz.

Şampuanınız da doğal olursa oldukça iyi olacaktır ve karbonatı az katmalısınız.

Saçları Parlatan Özel Maske

Saçlarınızı parlatacak olan harika özel bir maske tavsiyesi vereceğiz sizlere şimdi. Malzemeler:

  • Bir adet yumurta
  • Bir bardak kadar yağlı süt
  • Bir adet limon
  • İki çorba kaşığı da zeytin yağı

Hazırlanışa gelirsek; yumurta akını ve sarısını birbirinden güzel bir şekilde ayrı bir kapta ayırmalısınız. Sarısını da bir kase içerisine alın ve çırpın. Elinizdeki zeytinyağı ile sütü de yumurta sarısının içerisine koyun ve yine karıştırın. Yarım limonu da yine sıkarak suyunu malzemelerimizin içerisine eklemelisiniz. Bu formül ile saç diplerinize güzel bir biçimde dairesel hareketler beraberinde masaj yapın. Saçlarınızın uç kısımlarına kadar da sürün. 10 dakika kurutun. Sonrasında bir bone ile başınızı sarın. Saçlarınızın her kısmını soğuk veya ılık su ile durulayabilirsiniz.Yine doğal olan bir şampuan beraberinde güzelce tekrar yıkayabilir ve temizleyebilirsiniz. Bahsi geçen formül, saçlarınızı parlatacak ve onları ışık saçan bir hale getirecek. Hatta en önemlisi de kepekleri, dökülmeleri de ortadan kaldırarak daha hızlı büyümelerine olanak tanıyacaktır.

Saçlarınızda kepek, uzamama ve kırılma benzeri sorunlar var ise yine bunları dert etmemelisiniz. Evinizde de hazırlayabileceğiniz maskeler ile de güzel formüller elde edebilirsiniz.

Saçlarınızı Işıldatan Maske

Bu maske de saçlarınıza güzel bir ışıltı katacaktır. Malzemeler;

İki yemek kaşığı kadar bal

¼ bardak kadar zeytin yağı

Bal beraberinde zeytin yağını birbirine katın. Karışımı yine saç diplerine çok sürmeyerek yedirin. Sıcak havlu ile de saçlarınızı güzel bir biçimde sarın ve 25 dakika bekleyin. Bu maskeyi uyguladıktan sonra saçlarınızın çok yumuşak olduğunu ve oldukça parlak bir hal aldığını da göreceksiniz.

Eğer düzenli bir şekilde uygularsanız yaklaşık olarak birkaç hafta içerisinde oldukça güzel sonuçlar alacaksınız.

Çilek İle Saçları Parlatan Maske Yapımı

Harika bir çilek maskesi ile saçlarınızı parlatabilir ve ışıldatan hal alabilirsiniz.  Malzemeler:

  • Bir havuç çilek
  • Bir çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

Malzemeler püre kıvamına gelinceye kadar oldukça iyi bir şekilde yavaşça karıştırmalısınız. Karışımı da nemli saçların dip kısımlarına sürün. Bol su ile temizleyin. Karışım saçınızda 10 dakika durmalıdır. Yine saçınızı tekrar şampuan ile yıkayabilirsiniz ancak güzel çilek kokusu saçlarınızda kalabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.